تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
خرید لپ تاپ استوک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
مترو پل

مترو پل

بورسیه تحصیل در ترکیه

تحصیل در رشته های هنری در ترکیه

هر ساله علاوه بر افرادی که متقاضی رشته های پزشکی در ترکیه و دندانپزشکی در ترکیه هستند تعدادی زیادی از تقاضا ها برای پذیرش در رشته های هنری نیز وجود دارد.

از این رو در این مطلب دانشگاه های دارای تحصیل در رشته های هنری در ترکیه را به شما معرفی می نماییم.

1. دانشگاه ادنان مندرس (ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ)

شهر: آیدین

رشته های موجود: پیانو و سازهای زهی

وبسایت: http://akademik.adu.edu.tr/dk/

2. دانشگاه آفیون کوجاتپه (AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ)

شهر: افیون کاراحیصار

رشته های موجود: هنر موسیقی ترک و موسیقی عامیانه ترکی

وبسایت: http://konservatuvar.aku.edu.tr/

3. دانشگاه آکدنیز (AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ)

شهر:آنتالیا

رشته های موجود:موسیقی ،هنرهای نمایشی (مانند بازیگری) و موسیقی سنتی ترکی

وبسایت: http://konservatuvar.akdeniz.edu.tr/

4. دانشگاه آنادولو (ANADOLU ÜNİVERSİTESİ)

شهر: اسکی شهیر

رشته های موجود: موسیقی، هنرهای نمایشی، موسیقی شناسی و ساخت ابزار موسیقی

وبسایت: https://www.anadolu.edu.tr/

5. دانشگاه آنکارا (ANKARA ÜNİVERSİTESİ)

شهر: آنکارا

رشته های موجود: موسیقی و هنرهای نمایشی

وبسایت: http://www.audk.ankara.edu.tr/

تحصیل در رشته های هنری در ترکیه

کسانی که به رشته های هنری مانند موسیقی یا هنر های نمایشی (بازیگری، رقص و ...) علاقه دارند و خواهان تحصیل آکادمیک در این رشته ها هستند و همچنین تحصیل در ترکیه را برای آینده خود انتخاب نموده اند می توانند با شرکت در آزمون یوس و پس از عبور از مرحله استعداد سنجی وارد این رشته ها در دانشگاه های ترکیه، که از نظر بین المللی نیز در رتبه های قابل توجهی قرار دارند، شوند.

سایر خدمات متروپل

 داروسازی در ترکیه    تحصیل در ترکیه   اقامت ترکیه از طریق تحصیل   آموزش زبان ترکی استانبولی

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در پنجشنبه 23 مرداد 1399ساعت 1:21 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 20 | |

آزمون ACT

(American College Testing)  آزمون ACT  آزمونی است که که از سال 1959 برگزار می شود همانند آزمون SAT توسط ایالت متحده آمریکا برگزار می شود و  دانشگاه های کشور آمریکا برای پذیرش دانشجویان آمریکایی و خارجی و همچنین برخی دانشگاه های کشور های مختلف مانند کشور ترکیه برای پذیرش دانشجویان خارجی از این آزمون استفاده می کنند.

هزینه آزمون

هزینه  آزمون ACT بدون بخش انشاء 42.50 دلار و در صورت انتخاب بخش مربوط به انشاء 58.50 دلار می باشد. دانشجویان خارجی علاوره بر این مبالغ مستلزم به پرداخت مبلغ 51 دلار مازاد نیز هستند. چنانچه متقاضیان بعد از تاریخ ثبت نام اقدام نمایند مبلغ 27.50 و در صورتی که خواستار تغییر تاریخ یا مرکز آزمون باشند 25 دلار نیز باید پرداخت کنند.

روند ثبت نام

ثبت نام این آزمون برای بار اول از طریق سایت http://www.act.org/ و بصورت اینترنتی و دفعات بعدی از طریق تماس تلفنی نیز میسر می باشد. زمان ثبت نام حدودا 40 دقیقه است و در روند ثبت نام اطلاعات تحصیلی و عکس پرسنلی و همچنین کارت بانکی برای پرداخت هزینه آزمون نیاز است.

دروس آزمون

این آزمون بصورت یکپارچه برگزار می شود و از 5 مبحث تشکیل شده است.

قواعد زبان انگلیسی 75 سوال 45 دقیقه

خواندن(زبان انگلیسی) 40 سوال 35 دقیقه

ریاضی 60 سوال 60 دقیقه

علوم 40 سوال 35 دقیقه (شامل زیست،شیمی،فیزیک و علوم فضایی)

نوشتن(زبان انگلیسی)  40 دقیقه (مهارت انشا نویسی)

سایر خدمات متروپل

 داروسازی در ترکیه    تحصیل در ترکیه   اقامت ترکیه از طریق تحصیل   آموزش زبان ترکی استانبولی

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 13 مرداد 1399ساعت 20:16 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 26 | |

دندانپزشکی در ترکیه

 

تاریخ دندانپزشکی در ترکیه سالهاست که به عنوان فصل تاریخ پزشکی در ترکیه مورد مطالعه قرار می گیرد. با این حال، جراحی های دندان یک فضای هنری و پزشکی نیز محسوب می گردد همانند کل جهان در قرن 19 در ترکیه نیز به عنوان یک رشته نوظهور شروع به رشد کرد، و به یک حرفه ی اجتناب ناپذیر تبدیل شده است که به عنوان یک علم جداگانه مورد مطالعه قرار گیرد.این رشته در ترکیه تحت شاخه هایی از رشته علم پزشکی به عنوان یک رشته جدا در نظر گرفته شد و در قرن 20 شروع به توسعه یافت.ظهور دندانپزشکی به عنوان یک حرفه مستقل، که با برنامه های مربوط به معالجه دندان پزشکی که در سال 3000 قبل از میلاد با آن روبرو شد، آغاز شد یعنی در قرن 18 صورت گرفت.

تاریخچه دندانپزشکی در ترکیه

در قرن نوزدهم، طب عثمانی بیش از قرن های دیگر چهره خود را رو به غرب چرخاند و تحت تاثیر علم غرب شخصیتی مدرن تر به دست آورد. جنبش های اصلاحات و مشروطیت  نیز در این امر پیشگام بودند. با آغاز جمهوری ترکیه، پایه های بسیاری از سازمان ها که نگاه مدرن به خود می گیرند، گذاشته شد و روی آوردن به پزشکی مدرن و آموزش دندانپزشکی در این دوره فعالیت خود را آغاز نمود.

مرکز پزشکی  Cerrahane-i Amire که در 14 مارس 1827 تأسیس شده است، اولین مرحله مدرن آموزش پزشکی در کشور ترکیه را تشکیل می دهند. این مدرسه بعداً با پزشکی ادغام شد و در سال 1938 به مکتبی Şahane تغییر نام داد. دانشکده دندانپزشکی که در تاریخ 22 نوامبر 1908 پس از اینکه پزشکی مدنی عنوان دانشکده را در تاریخ 01/10/1908 گرفت، تأسیس شد، تحصیلات برای این رشته در 28 اکتبر 1909 آغاز گردید. از زمان تأسیس این دانشکده دندانپزشکی، آموزش دندانپزشکی شکلی مدرن به خود گرفته است.

دانشکده دندانپزشکی در ترکیه

دانشکده دندانپزشکی استانبول، که اولین مدرسه دندانپزشکی است، در سال 1908 در دوره وزیر آموزش و پرورش Emrullah Efendi  (1858-1914)  توسط معاون اول دانشکده پزشکی

Cemil Topuzlu  (1869-1958) تاسیس شد و این دانشکده به  Halit Şazi  (1921- 1869) واگذار شد.

پروفسور Cemil Topuzlu  (1866-1958) که تأسیس مدرسه دندانپزشکی را انجام داد، در کتاب خود بنام "خاطرات 80 ساله من" را به شرح زیر توصیف می کند:

"در پزشکی نظامی، اعضای هیئت علمی را جمع کردیم و تصمیم گرفتیم در 24 ژوئیه 1908 اصلاحات را انجام دهیم. در آن زمان 3 مارشال، بسیاری ژنرال ها و 185 سرباز در رده های دیگر حضور داشتند. ما یک لایحه تهیه کردیم که از 27 به بعد کاهش می یابد. بنابراین، پس انداز 60،000 طلا حاصل شد و کادر ارزیابی اعضای هیئت علمی دندانپزشکی را در میان پیش نویس بودجه دانشکده پزشکی فشرده کردم. من اوضاع را برای امرالله افندی وزیر آموزش و پرورش توضیح دادم. در حالی که بودجه تصویب شد، دانشکده دندانپزشکی بدون نام تاسیس شد. برای اینکه در آینده مورد انتقاد قرار نگیرم، من نگفتم که این کار را خودم انجام داده ام و از وزیر آموزش و پرورش خواستم این کار را انجام دهد.

دوره های آموزشی دندانپزشکی در ترکیه

دوره آموزش دندانپزشکی مطابق با مدارس فرانسوی آن زمان 2 ساله بود. طبق اولین برنامه درسی، دوره های فیزیک، گیاه شناسی و جانورشناسی توسط معلمان داروسازی تدریس می شد.

برنامه درسی اول؛ 9 نوامبر 1909:

- بیماریهای دندانپزشکی و کلینیک

- تئوری و عمل به درمان دندانپزشکی

- آناتومی

- فیزیولوژی، بافت شناسی

- فارماکولوژی دندانپزشکی

- بیهوشی

- حفاظت از سلامت (بهداشت)

سایر خدمات متروپل

 داروسازی در ترکیه   اقامت ترکیه از طریق تحصیل   آموزش زبان ترکی استانبولی

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 13 مرداد 1399ساعت 20:16 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 26 | |

هزینه های زندگی دانشجویی در ترکیه

هزینه های زندگی دانشجویی در ترکیه:

هزینه ها اگر چه بسته به سبک زندگی  شما متفاوت است، اما زندگی برای دانشجویان در ترکیه کاملاً مقرون به صرفه است. در این مقاله، به سؤالات احتمالی که ممکن است در ذهن شما در مورد اقلام اصلی هزینه های یک دانشجوی بین المللی در ترکیه ایجاد شود، پاسخ می دهیم.

شهریه / کمک هزینه:

ترکیه از نظر ارائه گزینه های آموزش با کیفیت بالا با شهریه بسیار پایین در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرو در آموزش عالی و کشور بی نظیری است. حد پایین و بالای مبلغ کمکهای دریافتی از دانشجویان بین المللی توسط دولت تعیین می شود و مبالغ خالص به خود دانشگاه ها واگذار می شود. به همین دلیل شهریه در دانشگاه های ترکیه با توجه به نوع دانشگاه (ایالت یا بنیاد)، سطح تحصیل (کارشناسی یا کارشناسی ارشد)، دانشکده (پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق و غیره) و مدت زمان آن متفاوت است. قیمت ها در مقایسه با دانشگاه هایی با کیفیت مشابه در اروپا یا آمریکا مقرون به صرفه هستند. از سال تحصیلی 2018-2019 ، حد بالا و پایین شهریه سالانه آموزش برخی از رشته ها به شرح زیر است:

پزشکی در ترکیه :
هزینه حداقل سالیانه 1773 TL
هزینه حداکثر سالیانه 77720 TL

 
دندانپزشکی در ترکیه:

هزینه حداقل سالیانه 1482 TL

هزینه حداکثر سالیانه 28035 TL

شهریه قبل از ثبت نام دوره ها در ابتدای هر ترم پرداخت می شود. هر سال تحصیلی شامل دو ترم است. بسته به وضعیت پیشرفت تحصیلی خود، می توانید تخفیف یا معافیت کامل با نرخ های مختلف دریافت کنید. برای فرصت های کمک هزینه / معافیت، با امور مالی دانشگاه تان میتوانید در ارتباط باشید و راهنمایی های کامل را اخذ کنید.

اسکان:

بودجه ماهانه شما برای رزرو محل اقامت باید بین 168 TL و 1500 TL متغیر باشد. خوابگاه های دولتی، خوابگاه های دانشگاه، خوابگاه های خصوصی و آپارتمان های کرایه ای هرکدام هزینه های مختلفی دارند. مبالغ خوابگاه بصورت ماهانه پرداخت می شود و به همین دلیل در هنگام اقامت در خوابگاه نیازی به پرداخت ترم تابستان ندارید. با این حال، شما مجبور به پرداخت اجاره خانه به صورت ماهانه، 12 ماه سال بصورت کامل هستید.

برای خوابگاه ها و آپارتمان های اجاره ای، باید در ورودی ماه اول مبلغ مشخصی به عنوان بیانه پرداخت شود. این میزان بسته به پرداخت ماهانه خوابگاه یا اجاره ماهیانه آپارتمان ممکن است متفاوت باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد اسکان را می توان در صفحه اقامت یا دفتر مربوطه ی دانشگاه خود بیابید.

بیمه و مخارج بهداشتی:

بیمه درمانی دانشجویان بین المللی بین سیاست های خصوصی بین 200 تا 400 TL در سال متغیر است. بیمه گذاران خصوصی به شما این امکان را می دهند که خدمات درمانی رایگان را در بیمارستانهای پیمانکاری در محدوده مشخص شده در این سیاست دریافت کنید. مهم است که هنگام عقد قرارداد با این بیمه ها یک نسخه از قرارداد و خط مشی و خدماتی که میتوانید از آنها بدست آورید را با دقت بخوانید.

سایر خدمات متروپل

 داروسازی در ترکیه

تحصیل در ترکیه

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 9 تير 1399ساعت 17:27 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 29 | |

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

اقامت دانشجویی  چیست


برای اقامت ترکیه از طریق تحصیل یکی از سؤالات اساسی برای افرادی که کشور ترکیه و دانشگاه های این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند این است که در طی دوران تحصیل تحت چه شرایطی در این کشور اقامت خواهند داشت. لذا در ادامه ی مطلب سعی خواهیم کرد نحوه ی اقامت دانشجویی در ترکیه را به آگاهی شما عزیزان برسانیم. بر اساس قانون شماره ۶۴۸۵ موضوع قوانین اتباع خارجی و بندهای مندرج در ماده های ۳۸ الی ۴۱ این قانون نحوه ی اقامت دانشجویی مشخص شده است.

 

افراد واجد شرایط برای دریافت اقامت ترکیه از ظریق تحصیل چه کسانی هستند؟


تمامی افرادی که در یکی از دانشگاه ها یا مؤسسات آموزش عالی کشور ترکیه در مقاطع فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترای تخصصی پذیرفته می شوند؛ می توانند اقامت دانشجویی دریافت نمایند. این نوع از اقامت برای سایر بستگان ایجاد حق اقامت نمی کند ولی در مورد همسر و فرزندان فرد دانشجو برای گرفتن اقامت خانوادگی، داشتن اقامت دانشجویی کمک کننده است.

 

مدت زمان اقامت دانشجویی ترکیه چقدر است؟


معمولا مدت اعتبار اقامت دانشجویی برابر مدت تحصیل می باشد. اما اینکه اداره ی مهاجرت این اقامت را به یک باره در اختیار دانشجو قرار دهد یا همه ساله ملزم به تمدید نماید در اختیار اداره ی مهاجرت همان شهر یا استانی است که شخص اقدام به دریافت اقامت می کند. در مورد افرادی که از طرف نهاد های دولتی و رسمی در قالب بورس و سایر قرارداد های بین المللی به عنوان دانشجو مشغول به تحصیل شوند، این اقامت برابر مدت تحصیل به افراد داده می شود.

 

برای دریافت اقامت ترکیه از ظریق تحصیل چه مدارکی نیاز است؟


قبل از پرداختن به مدارک مورد نیاز باید خاطر نشان ساخت که ارسال درخواست برای دریافت اقامت بصورت آنلاین و از سایت اداره ی مهاجرت اتباع خارجی انجام می شود.

 

برای دریافت اقامت ترکیه از طریق تحصیل متقاضی می بایست دارای:


۱. آدرس مشخص: چنانچه دانشجو در خوابگاه دانشجویی اقامت داشته باشد مدیریت خوابگاه برگه ای مبنی بر اقامت خواهد داد. در صورت اقامت در منزل استیجاری قرارداد رسمی (اجاره نامه با مهر سر دفتر اسناد رسمی NOTER) نشانگر محل اقامت خواهد بود. گاه ممکن است نیاز باشد این اجاره نامه به امضای مسؤلین محلی که زیر مجموعه ای از فرمانداری ها یا بخشداری ها هستند (MUHTARLIK)  نیز برسد و یا از شما خواسته شود از این بخش برگه ای برای تأیید محل اقامت دریافت کنید. در حالت کلی اجاره نامه کافی خواهد بود. 

 

۲. بیمه ی سلامت (بیمه ی درمان): برای دانشجویان در کشور ترکیه دو نوع بیمه وجود دارد. یکی بیمه ی تأمین اجتماعی که دولتی بوده، حق بیمه ی آن بسیار گرانتر از بیمه های خصوصی است. هزینه ی این بیمه سالانه توسط سازمان تأمین اجتماعی مشخص می شود و شخص ملزم است تمامی این مبلغ را هر سال یک بار پرداخت کند. در سال ۲۰۱۹ این مبلغ معادل ۲۴۰۰ لیر ترکیه بوده است. موردی که باید دقت کرد این است که دانشجویان فقط ۳ ماه پس از آغاز به تحصیل می توانند نسبت به دریافت این بیمه اقدام کنند. در غیر اینصورت می بایست از شرکت های خصوصی برای دریافت بیمه ی درمانی مخصوص اتباع خارجی اقدام کنند. بیمه های خصوصی در سال اول بیمه نسبت به بیمه های درمانی دولتی بسیار ارزان می باشد. این بیمه ها دارای سقف پوشش محدود بوده، فقط در مراکز درمانی طرف قرارداد شرکت بیمه معتبر می باشد. اما در شرایط اضطراری این بیمه نیز برای شما کمک کننده خواهد بود. نکته ای که باید بدان دقت کرد این است که در سالهای بعدی تمدید بیمه نامه مانند سال اول خیلی ارزان نخواهد بود مگر آنکه بدون سابقه ی بیمه قبلی نسبت به دریافت بیمه نامه اقدام کنید. هزینه های این نوع از بیمه بسته به سن افراد بوده، مبالغی مابین ۳۰۰-۹۰۰ لیر برای هر سال را در بر می گیرد.

سایر خدمات متروپل

تحصیل در ترکیه   

داروسازی در ترکیه

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 2 تير 1399ساعت 15:09 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 20 | |

تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه در چند سال گذشته نظر بسیاری از فارغ التحصیلان دبیرستان ها در ایران را به خود جلب کرده است. داروسازی یکی از رشته های پزشکی در ترکیه به حساب می آید که برای قبولی در دانشگاه های معتبر در ترکیه شرایط خاص خودش را دارد. البته که زبان تحصیل داروسازی در ترکیه در اغلب موارد انگلیسی می باشد.

برای تحصیل داروسازی در ترکیه نیازی نیست که فرد متقاضی دیپلم تجربی داشته باشد. بلکه فرد با داشتن دیپلم ریاضی نیز می تواند نسبت به شرکت در آزمون داروسازی اقدام نماید. البته افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می توانند در خود ترکیه نیز مدرک پیش دانشگاهی بگیرند. حتی از راه دور نیز می توانند دوره پیش دانشگاهی را نیز بگذرانند. همچنین قابل ذکر است که محدودیت سنی برای شرکت در دوره های دندانپزشکی برای متقاضیان وجود ندارد.

البته برای فارغ التحصیل شدن در رشته دندانپزشکی در ترکیه دانشجو باید بتواند حداقل نمره ۳۰۰ را در آزمون ECTS را در طول برنامه ی درسی ۵ ساله دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش داروسازی در ترکیه

در زیر به برخی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در ترکیه اشاره شده است

  • ترجمه ریزنمرات دبیرستان
  • ترجمه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات
  • اصل پاسپورت به همراه کپی از آن
  • ترجمه رسمی شناسنامه
  • ترجمه رسمی کارت ملی
  • ۲ قطعه عکی ۳*۴

سایر خدمات متروپل

آزمون یوس

آموزش زبان ترکی استانبولی

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در يکشنبه 21 ارديبهشت 1399ساعت 12:09 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 14 | |

تحصیل پزشکی در ترکیه

مزایا و امتیازات تحصیل پزشکی در ترکیه باعث شده است که در سالهای اخیر اغلب دانش آموزان ایرانی به تحصیل رشته پزشکی در ترکیه علاقه مند شوند. در حقیقت بخش عمده ای از فرآیند اعزام دانشجو و مهاجرت های تحصیلی به ترکیه را نیز تحصیل پزشکی در این کشور تشکیل می دهد. از امتیازات تحصیل رشته پزشکی در ترکیه می توان به هزینه های معقول تحصیل و زندگی در کشور ترکیه، کیفیت آموزشی برتر همراه با مدارک معتبر بین المللی، امکان اخذ اقامت پس از تحصیل و کار در ترکیه و دسترسی به بورسیه های دولتی جهت پوشش هزینه های تحصیل در این کشور اشاره نمود.

در این مقاله اطلاعاتی در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه توسط موسسه متروپل ارائه شده و تلاش بر این بوده تا به سوالات ذیل پاسخ داده شود: چه آزمونی برای پذیرش در رشته پزشکی ترکیه لازم است؟ شرایط و مشخصات تحصیل پزشکی در کشور ترکیه چگونه است؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی ترکیه به چه نحوی است؟ هزینه تحصیلی در ترکیه چگونه است و آیا به دانشجویان خارجی بورسیه تعلق می گیرد؟ شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه کشور ترکیه، کشوری فراقاره ای است که با کانال بسفر اروپا و آسیا را به هم متصل می کند. ترکیه با جمعیتی حدود 82,003,882 و مساحتی معادل 783,356 km2 کیلومتر مربع از شمال توسط دریای سیاه، از شمال شرقی توسط گرجستان و ارمنستان، در شرق از طریق آذربایجان و ایران، از جنوب غربی توسط عراق و سوریه و از جنوب غربی و غرب با دریای مدیترانه و دریای اژه و از شمال غربی با یونان و بلغارستان مرز مشترک دارد.

پایتخت کشور ترکیه آنکارا و بزرگترین شهر این کشور استانبول می باشد در طی سال های اخیر، سیستم آموزش عالی ترکیه به تبعیت از فرآیند بلونیا و نظام انتقال واحد اروپایی (ECTS) دچار تحولات اساسی شده است. کیفیت آموزشی بالا، اعتبار مدرک اعطایی و نیز هزینه تحصیل مقرون به صرفه جزو فاکتورهایی است که تحصیل برخی رشته ها همانند پزشکی در ترکیه را به گزینه مناسبی جهت ادامه تحصیل دانش آموزان ایرانی علاقه مند تبدیل می کند. واقعیت این است که برای بسیاری از دانش آموزان ایرانی، تحصیل پزشکی در ایران به دلیل سدی بنام کنکور به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده است. به همین دلیل برای دستیابی به این رویا، تحصیل پزشکی در ترکیه می تواند جایگزین مناسبی برای دانش آموزان باشد. اگرچه نباید از نظر خارج کرد که تحصیل رشته پزشکی در ترکیه نیز رقابتی است و یکی از شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه شرکت در آزمون ورودی یوس و قبولی در آن می باشد. اما تجربه موفق دانش آموزان ایرانی در این آزمون ها حاکی از اهمیت و جایگاه تحصیل پزشکی ترکیه در بین دانش آموزان ایرانی می باشد.

سایر خدمات متروپل

داروسازی در ترکیه

آموزش زبان ترکی استانبولی

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399ساعت 19:21 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 14 | |

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه2020

هر ساله اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران تعداد دانشگاه های مورد تایید ترکیه جهت تحصیل در ترکیه را اعلام می دارد. طبق آخرین خبر ها در سال 2020 تعداد 27 دانشگاه ترکیه در رده های ممتاز، خوب و متوسط در لیستی اعلام گردیده است.
شایان ذکر است تعداد دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در این سال افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه 2020

گروه الف     ممتاز

Bilkent University / Bilkent Universitesi

Bogazici University / Bogazici Universitesi
Hacettepe University / Hacettepe Universitesi
Istanbul Technical  University / Istanbul Teknik Universitesi
Koc University / Koc Universitesi
Middle East Technical University / Orta Dogu Teknik Universitesi
Sabanci University

 

گروه ب       خوب

Anadolu University

Ankara University / Ankara Universitesi

Bahçeşehir University (BAU)

Dokuz Eylul University
Ege University / Ege Universitesi
Erciyes University / Erciyes Universitesi
Gazi University / Gazi Universitesi
Istanbul University / Istanbul Universitesi
Izmir Institute of Technology
Cukurova University
Marmara University / Marmara Universitesi
Ondokuz Mayis University
Selcuk University / Selcuk Universitesi

University of Gaziantep / Gaziantep Universitesi
Yildiz Technical University / Yildiz Teknik Universitesi 
Cankaya University
Atılım University

گروه ج    متوسط

Uludag University / Uludag Universitesi

KTO Karatay Universitesi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

ذیرش دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه با دوره های موسسه متروپل

تحصیل در ترکیه

آزمون یوس

آزمون تومر

آزمون اس ای تی

آزمون تومر

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 6 اسفند 1398ساعت 17:40 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 14 | |

آموزش زبان ترکی استانبولی در دانشگاه های ترکیه

امروزه یکی از احتیاجات اصلی افرادی که به هر طریق, چه با هدف تحصیل در ترکیه و یا سرمایه گذاری و دلایلی نظیر اینها زندگی در ترکیه را انتخاب می کنند یادگیری زبان ترکی (ترکی استانبولی) می باشد. تاریخچه ی آموزش زبان ترکی به اتباع خارجی به دوران امپراطوری عثمانی بازمی گردد. چرا که در گستره ی این امپراطوری ملل زیادی قرار گرفته بود که برای ارتباط با دولت مرکزی نیازمند فراگیری این زبان بودند. بعد از تأسیس جمهوری ترکیه توسط مصطفی کمال آتاتورک و گشایش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پیشرفت های به دست آمده و به دنبال آغاز پذیرش برای دانشجویان خارجی در دانشگاه ترکیه ضرورت آموزش زبان ترکی استانبولی در دانشگاه های ترکیه ابعاد وسیع تری پیدا کرد.

در حال حاضر بیشتر دانشگاه های ترکیه اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی میکنند و به تبع آن مراکز خاص خود را برای آموزش زبان ترکی استانبولی برای دانشجویان خود را دارا می باشند.
از پیشگامان تأسیس مراکز آموزش زبان ترکی استانبولی دانشگاه آنکارا می باشد که مرکز آموزش زبان ترکی استانبولی خود را در سال ۱۹۸۴ تأسیس نمود و در حال حاضر در زمینه ی آموزش بسیاری از زبانهای خارجی نظیر انگلیسی, فرانسه, آلمانی, فارسی, عربی, چینی و ... فعالیت می نماید.

دیگر دانشگاهی که در این زمینه فعالیت دارد دانشگاه قاضی می باشد که مرکز آموزش زبان ترکی آن در سال ۱۹۹۴ تأسیس گردید.

دیگر موسسه ی معتبر در این زمینه انستیتوی یونس امره می باشد که در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده و علاوه بر فعالیت در زمینه ی آموزش زبان ترکی استانبولی در زمینه های بسیار گسترده فرهنگی در کشور های مختلف فعالیت می نماید.

ضرورت آموزش زبان ترکی استانبولی در دانشگاه های ترکیه از دو دیدگاه کلی دارای اهمیت ویژه است.:

 یک اینکه برای زندگی و برقراری ارتباط و همچنین زندگی روزمره در کشور ترکیه لازم بوده است.
دیگر اینکه برای دانشجویانی که کشور ترکیه را برای تحصیل انتخاب می نمایند به دلیل اینکه زبان آموزشی دانشگاه ها به زبان ترکی استانبولی است, فراگیری آکادمیک و صحیح این زبان دارای اهمیت بسیار می باشد.

پذیرش دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه با دوره های موسسه متروپل

آزمون یوس

آزمون تومر

آزمون اس ای تی

آزمون تومر

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 29 بهمن 1398ساعت 19:57 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 10 | |

نحوه پذیرش دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه

در دنیای امروز با افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در جهان،استراتژی های ملی و بین المللی در حوزه آموزش عالی و دانشگاهی اهمیت یافته است.آموزش عالی ترکیه به موازات تحولات جهان، در حال تجربه تحولات چشمگیری در این راستا می باشد.

در دنیای امروز شاهد تمایل روز افزون حوزه آموزش عالی به بین المللی شدن هستیم.

با افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در جهان، استراتژی های ملی و بین المللی در حوزه آموزش عالی و دانشگاهی اهمیت یافته است.

بر اساس آمار oecd در سال 2012، 5/4 میلیون دانشجو در سراسر جهان، در خارج از کشور خود در حال تحصیل در ترکیه بوده اند.

پیش بینی می شود در سال 2022 این تعداد دانشجو به 8 میلیون نفر افزایش یابد.

آموزش عالی ترکیه به موازات تحولات جهان، در حال تجربه تحولات چشمگیری در این راستا می باشد. شورای آموزش عالی ترکیه اقدامات بسیاری را طی روندی جدیدی در پیش گرفته است و در این راستا امکانات جدید و فرصت های بیشتری را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است و ترکیه را مرکزی جدید برای جذب دانشجویان خارجی ساخته است.

پذیرش دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه با دوره های موسسه متروپل

آزمون یوس

آزمون تومر

آزمون اس ای تی

آزمون تومر

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 15 بهمن 1398ساعت 17:12 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 13 | |


صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد