تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
اینترفایل|فروشگاه فایل
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
مرکز الکترونیک طهران
فروشگاه محصولات بهداشتی
Barabas Ropa de hombre
دامنه های آزاد شده
خرید سیسیکم
خرید و فروش دامنه
ساندویچ پانل
خرید روغن خراطین
خرید iptv
ای توپی پوزیشنر
خرید سیسیکم
روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
مترو پل

مترو پل

بورسیه تحصیل در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه در چند سال گذشته نظر بسیاری از فارغ التحصیلان دبیرستان ها در ایران را به خود جلب کرده است. داروسازی یکی از رشته های پزشکی در ترکیه به حساب می آید که برای قبولی در دانشگاه های معتبر در ترکیه شرایط خاص خودش را دارد. البته که زبان تحصیل داروسازی در ترکیه در اغلب موارد انگلیسی می باشد.

برای تحصیل داروسازی در ترکیه نیازی نیست که فرد متقاضی دیپلم تجربی داشته باشد. بلکه فرد با داشتن دیپلم ریاضی نیز می تواند نسبت به شرکت در آزمون داروسازی اقدام نماید. البته افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می توانند در خود ترکیه نیز مدرک پیش دانشگاهی بگیرند. حتی از راه دور نیز می توانند دوره پیش دانشگاهی را نیز بگذرانند. همچنین قابل ذکر است که محدودیت سنی برای شرکت در دوره های دندانپزشکی برای متقاضیان وجود ندارد.

البته برای فارغ التحصیل شدن در رشته دندانپزشکی در ترکیه دانشجو باید بتواند حداقل نمره ۳۰۰ را در آزمون ECTS را در طول برنامه ی درسی ۵ ساله دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش داروسازی در ترکیه

در زیر به برخی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در ترکیه اشاره شده است

  • ترجمه ریزنمرات دبیرستان
  • ترجمه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات
  • اصل پاسپورت به همراه کپی از آن
  • ترجمه رسمی شناسنامه
  • ترجمه رسمی کارت ملی
  • ۲ قطعه عکی ۳*۴

سایر خدمات متروپل

آزمون یوس

آموزش زبان ترکی استانبولی

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در يکشنبه 21 ارديبهشت 1399ساعت 12:09 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 55 | |

تحصیل پزشکی در ترکیه

مزایا و امتیازات تحصیل پزشکی در ترکیه باعث شده است که در سالهای اخیر اغلب دانش آموزان ایرانی به تحصیل رشته پزشکی در ترکیه علاقه مند شوند. در حقیقت بخش عمده ای از فرآیند اعزام دانشجو و مهاجرت های تحصیلی به ترکیه را نیز تحصیل پزشکی در این کشور تشکیل می دهد. از امتیازات تحصیل رشته پزشکی در ترکیه می توان به هزینه های معقول تحصیل و زندگی در کشور ترکیه، کیفیت آموزشی برتر همراه با مدارک معتبر بین المللی، امکان اخذ اقامت پس از تحصیل و کار در ترکیه و دسترسی به بورسیه های دولتی جهت پوشش هزینه های تحصیل در این کشور اشاره نمود.

در این مقاله اطلاعاتی در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه توسط موسسه متروپل ارائه شده و تلاش بر این بوده تا به سوالات ذیل پاسخ داده شود: چه آزمونی برای پذیرش در رشته پزشکی ترکیه لازم است؟ شرایط و مشخصات تحصیل پزشکی در کشور ترکیه چگونه است؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی ترکیه به چه نحوی است؟ هزینه تحصیلی در ترکیه چگونه است و آیا به دانشجویان خارجی بورسیه تعلق می گیرد؟ شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه کشور ترکیه، کشوری فراقاره ای است که با کانال بسفر اروپا و آسیا را به هم متصل می کند. ترکیه با جمعیتی حدود 82,003,882 و مساحتی معادل 783,356 km2 کیلومتر مربع از شمال توسط دریای سیاه، از شمال شرقی توسط گرجستان و ارمنستان، در شرق از طریق آذربایجان و ایران، از جنوب غربی توسط عراق و سوریه و از جنوب غربی و غرب با دریای مدیترانه و دریای اژه و از شمال غربی با یونان و بلغارستان مرز مشترک دارد.

پایتخت کشور ترکیه آنکارا و بزرگترین شهر این کشور استانبول می باشد در طی سال های اخیر، سیستم آموزش عالی ترکیه به تبعیت از فرآیند بلونیا و نظام انتقال واحد اروپایی (ECTS) دچار تحولات اساسی شده است. کیفیت آموزشی بالا، اعتبار مدرک اعطایی و نیز هزینه تحصیل مقرون به صرفه جزو فاکتورهایی است که تحصیل برخی رشته ها همانند پزشکی در ترکیه را به گزینه مناسبی جهت ادامه تحصیل دانش آموزان ایرانی علاقه مند تبدیل می کند. واقعیت این است که برای بسیاری از دانش آموزان ایرانی، تحصیل پزشکی در ایران به دلیل سدی بنام کنکور به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده است. به همین دلیل برای دستیابی به این رویا، تحصیل پزشکی در ترکیه می تواند جایگزین مناسبی برای دانش آموزان باشد. اگرچه نباید از نظر خارج کرد که تحصیل رشته پزشکی در ترکیه نیز رقابتی است و یکی از شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه شرکت در آزمون ورودی یوس و قبولی در آن می باشد. اما تجربه موفق دانش آموزان ایرانی در این آزمون ها حاکی از اهمیت و جایگاه تحصیل پزشکی ترکیه در بین دانش آموزان ایرانی می باشد.

سایر خدمات متروپل

داروسازی در ترکیه

آموزش زبان ترکی استانبولی

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399ساعت 19:21 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 49 | |

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه2020

هر ساله اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران تعداد دانشگاه های مورد تایید ترکیه جهت تحصیل در ترکیه را اعلام می دارد. طبق آخرین خبر ها در سال 2020 تعداد 27 دانشگاه ترکیه در رده های ممتاز، خوب و متوسط در لیستی اعلام گردیده است.
شایان ذکر است تعداد دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در این سال افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه 2020

گروه الف     ممتاز

Bilkent University / Bilkent Universitesi

Bogazici University / Bogazici Universitesi
Hacettepe University / Hacettepe Universitesi
Istanbul Technical  University / Istanbul Teknik Universitesi
Koc University / Koc Universitesi
Middle East Technical University / Orta Dogu Teknik Universitesi
Sabanci University

 

گروه ب       خوب

Anadolu University

Ankara University / Ankara Universitesi

Bahçeşehir University (BAU)

Dokuz Eylul University
Ege University / Ege Universitesi
Erciyes University / Erciyes Universitesi
Gazi University / Gazi Universitesi
Istanbul University / Istanbul Universitesi
Izmir Institute of Technology
Cukurova University
Marmara University / Marmara Universitesi
Ondokuz Mayis University
Selcuk University / Selcuk Universitesi

University of Gaziantep / Gaziantep Universitesi
Yildiz Technical University / Yildiz Teknik Universitesi 
Cankaya University
Atılım University

گروه ج    متوسط

Uludag University / Uludag Universitesi

KTO Karatay Universitesi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

ذیرش دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه با دوره های موسسه متروپل

تحصیل در ترکیه

آزمون یوس

آزمون تومر

آزمون اس ای تی

آزمون تومر

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 6 اسفند 1398ساعت 17:40 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 63 | |

آموزش زبان ترکی استانبولی در دانشگاه های ترکیه

امروزه یکی از احتیاجات اصلی افرادی که به هر طریق, چه با هدف تحصیل در ترکیه و یا سرمایه گذاری و دلایلی نظیر اینها زندگی در ترکیه را انتخاب می کنند یادگیری زبان ترکی (ترکی استانبولی) می باشد. تاریخچه ی آموزش زبان ترکی به اتباع خارجی به دوران امپراطوری عثمانی بازمی گردد. چرا که در گستره ی این امپراطوری ملل زیادی قرار گرفته بود که برای ارتباط با دولت مرکزی نیازمند فراگیری این زبان بودند. بعد از تأسیس جمهوری ترکیه توسط مصطفی کمال آتاتورک و گشایش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پیشرفت های به دست آمده و به دنبال آغاز پذیرش برای دانشجویان خارجی در دانشگاه ترکیه ضرورت آموزش زبان ترکی استانبولی در دانشگاه های ترکیه ابعاد وسیع تری پیدا کرد.

در حال حاضر بیشتر دانشگاه های ترکیه اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی میکنند و به تبع آن مراکز خاص خود را برای آموزش زبان ترکی استانبولی برای دانشجویان خود را دارا می باشند.
از پیشگامان تأسیس مراکز آموزش زبان ترکی استانبولی دانشگاه آنکارا می باشد که مرکز آموزش زبان ترکی استانبولی خود را در سال ۱۹۸۴ تأسیس نمود و در حال حاضر در زمینه ی آموزش بسیاری از زبانهای خارجی نظیر انگلیسی, فرانسه, آلمانی, فارسی, عربی, چینی و ... فعالیت می نماید.

دیگر دانشگاهی که در این زمینه فعالیت دارد دانشگاه قاضی می باشد که مرکز آموزش زبان ترکی آن در سال ۱۹۹۴ تأسیس گردید.

دیگر موسسه ی معتبر در این زمینه انستیتوی یونس امره می باشد که در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده و علاوه بر فعالیت در زمینه ی آموزش زبان ترکی استانبولی در زمینه های بسیار گسترده فرهنگی در کشور های مختلف فعالیت می نماید.

ضرورت آموزش زبان ترکی استانبولی در دانشگاه های ترکیه از دو دیدگاه کلی دارای اهمیت ویژه است.:

 یک اینکه برای زندگی و برقراری ارتباط و همچنین زندگی روزمره در کشور ترکیه لازم بوده است.
دیگر اینکه برای دانشجویانی که کشور ترکیه را برای تحصیل انتخاب می نمایند به دلیل اینکه زبان آموزشی دانشگاه ها به زبان ترکی استانبولی است, فراگیری آکادمیک و صحیح این زبان دارای اهمیت بسیار می باشد.

پذیرش دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه با دوره های موسسه متروپل

آزمون یوس

آزمون تومر

آزمون اس ای تی

آزمون تومر

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 29 بهمن 1398ساعت 19:57 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 54 | |

نحوه پذیرش دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه

در دنیای امروز با افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در جهان،استراتژی های ملی و بین المللی در حوزه آموزش عالی و دانشگاهی اهمیت یافته است.آموزش عالی ترکیه به موازات تحولات جهان، در حال تجربه تحولات چشمگیری در این راستا می باشد.

در دنیای امروز شاهد تمایل روز افزون حوزه آموزش عالی به بین المللی شدن هستیم.

با افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در جهان، استراتژی های ملی و بین المللی در حوزه آموزش عالی و دانشگاهی اهمیت یافته است.

بر اساس آمار oecd در سال 2012، 5/4 میلیون دانشجو در سراسر جهان، در خارج از کشور خود در حال تحصیل در ترکیه بوده اند.

پیش بینی می شود در سال 2022 این تعداد دانشجو به 8 میلیون نفر افزایش یابد.

آموزش عالی ترکیه به موازات تحولات جهان، در حال تجربه تحولات چشمگیری در این راستا می باشد. شورای آموزش عالی ترکیه اقدامات بسیاری را طی روندی جدیدی در پیش گرفته است و در این راستا امکانات جدید و فرصت های بیشتری را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است و ترکیه را مرکزی جدید برای جذب دانشجویان خارجی ساخته است.

پذیرش دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه با دوره های موسسه متروپل

آزمون یوس

آزمون تومر

آزمون اس ای تی

آزمون تومر

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 15 بهمن 1398ساعت 17:12 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 46 | |

آزمون یوس

آزمون یوس آزمونی است که همه ساله از سوی دانشگاههای دولتی و خصوصی کشور ترکیه برای آن دسته از دانشجویان خارجی که متقاضی ورود به دانشگاههای ترکیه در رشته های پزشکی و غیر پزشکی و در مقاطع لیسانس و فوق دیپلم می­باشند برگزار می شود. آزمون دانش آموزان خارجی به اختصار آزمون YÖS (YABNCI ÖĞRENCİ SINAVI)  نامیده می شود.

دانشگاه های دوره یوس

دانشگاهها و موسسات آموزش عالی همه ساله با اختصاص دادن ظرفیت پذیرش مخصوص دانشجویان خارجی، نسبت به جذب داوطلبان اقدام می نمایند. برای شرکت آزمون یوس شرط سنی وجود ندارد ولی مدرک پیش دانشگاهی مورد نیاز است. دانش آموزانی که در دوره­های آموزشی آزمون مذکور شرکت می­نمایند می­توانند با کسب امتیاز لازم وارد دانشگاههای برتر ترکیه شده و در رشته های مختلف به تحصیلات خود در این کشور ادامه دهند.

 آزمون یوس yös

آزمون YÖS برای سنجش استعداد های آموزشی شامل دروس هوش، ریاضی و هندسه در حد دبیرستان می باشد. آزمون یوس از سال 1981 تا 2010 توسط مرکز سنجش و ارزشیابی (ÖSYM) ترکیه برگزار می­گردید. از سال 2011 این آزمون به صورت مستقل از طرف خود دانشگاهها برگزار می گردد. این آزمون عموماً شامل 80 سئوال می باشد که زمان آن در دانشگاههای مختلف 100 دقیقه تا 120 دقیقه متغیر می باشد. سئوالات به صورت تستی و پنج گزینه ای می باشد که می بایست فقط یک خانه خالی از پاسخ نامه با مداد مشکی نرم علامت گذاری گردد.

آزمون YÖS در دانشگاههای مختلف از اواخر فرودین شروع می شود و هر دانشگاه نسبت به تقویم آموزشی خود این آزمون را برگزار می­کند. دانشگاههايي كه آزمون برگزار نمي كنند با كارنامه­ قبولي در دانشگاههاي ديگر ثبت نام به عمل مي­آورند.

سایر دوره های تحصیل در ترکیه

آزمون تومر

آزمون اس ای تی

آزمون آلس

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 18 دی 1398ساعت 14:23 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 51 | |

بورسیه تحصیلی ترکیه

کشور ترکیه علاوه بر ارائه فرصت های آموزشی در سطح بین المللی و همچنین با داشتن دانش و تجربیات فراوان، برای دانش آموزان بین المللی از سراسر جهان به منظور تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های ترکیه بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. بورسیه تحصیلی  کشور ترکیه یک برنامه بورسیه تحصیلی با بودجه دولتی است که به دانشجویان برجسته برای پیگیری برنامه های تمام وقت یا کوتاه مدت در دانشگاه های برتر ترکیه اهدا می شود.

گزینه ای که باعث می شود بورس تحصیلی کشور ترکیه منحصر به فرد باشد این است که نه تنها شامل حمایت مالی می شود، بلکه جایگاه دانشگاه را نیز در تمام سطوح تحصیلات عالی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

بورس کشور ترکیه بر اساس موفقیت های تحصیلی و همچنین فعالیت های فوق برنامه و مدارک تحصیلی حرفه ای آکادمیک فرد ارزیابی می شود.

در فرآیند ارزیابی نامزدها بر مبنای وجود شرایط و همچنین دستاوردهای اجتماعی برای بورسیه شدن سنجیده می شوند.

1.ارزیابی اولیه:تمامی ثبت نام ها بر اساس معیارهای نظیر حداقل نمره ی تحصیلی،محدودیت سنی ،اسناد مورد نیاز و غیره بررسی می شوند.

2.لیست بندی:نامزد های واجد شرایط توسط کمیته های تخصصی بر اساس مجموعه ای از معیارها از قبیل وضعیت تحصیلی،مدارک سابقا اخذ شده،علایق دانشگاهی،اهداف شغلی،سازگاری انتخاب ها،واضح بودن نامه ی نیت،مشارکت در فعالیت های اجتماعی و... بررسی می شود.

3.مصاحبه:نامزد توسط کمیته ای متشکل از متخصصان مصاحبه می شوند.این مصاحبه در بیش از 100 کشور انجام می پذیرد.

سایر دوره های تحصیل در ترکیه

آزمون یوس

آزمون تومر

آزمون اس ای تی

آزمون آلس

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در يکشنبه 8 دی 1398ساعت 14:05 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 56 | |

آزمون اس ای تی

آزمون sat
آزمون SAT  امتحانی به زبان انگلیسی باشد که در ایالات متحده آمریکا بنیانگذاری شده و از سوی مؤسسه غیرانتفاعی The College Board طراحی و برگزار می­گردد. دانشجویان متقاضی ورود به دانشگاه های آمریکا در این آزمون شرکت می­کنند و امتیاز آن در گرفتن پذیرش در دانشگاه های خوب مؤثر می باشد. این آزمون پیش نیازی برای اخذ پذیرش برای مقطع کارشناسی در بعضی دانشگاه ها در کشورهایی همانند آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، نروژ و …می باشد. برای ورود به دانشگاه های ترکیه، علی الخصوص دانشگاه های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی نیاز به شرکت در این آزمون و کسب امتیاز بالا در آن می باشد. دانشگاه هایی که با امتیاز آزمون SAT دانشجو جذب می کنند معمولاً دانشگاه های فنی و انگلیسی زبان ترکیه مانند،

·  دانشگاه خاورمیانه (Middle East Technical University)

·  دانشگاه بغازیچی (Boğaziçi University)

·  دانشگاه فنی استانبول (İstanbul Teknik Üniversitesi)

·  دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)

می باشند.

انواع آزمون اس ای تی

دو نوع آزمون SAT وجود دارد،  نوع اول General SATو نوع دوم Subject SAT می باشد. آزمون General SAT  برای متقاضیانی است که قصد پذیرش از مراکز آموزشی را دارند اما آزمون Subject SAT مناسب متقاضیانی است که می خواهند از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرند. آزمون SAT سالانه 7 مرتبه در کشور ایالات متحده ی آمریکا  و سالانه 6 مرتبه در دیگر کشور ها برگزار می شود و مدت اعتبار نتیجه این آزمون دو سال می­باشد.

سایر دوره های تحصیل در ترکیه

آزمون یوس

آزمون تومر

آزمون  اس ای تی

آزمون آلس

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در يکشنبه 8 دی 1398ساعت 14:06 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 44 | |

دوره یوس در موسسه مترو پل

 

  آزمون yos در دوره یوس آزمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه برای داوطلبین خارجی  است . داوطلبینی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی یا دکترای رشته‌های پزشکی و دنداپزشکی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه را دارند می‌توانند با کسب نمره قبولی در آزمون یوس دوره یوس برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر اقدام کنند . اکثر دانشگاه‌های دولتی معتبر ترکیه خود اقدام به طراحی و برگزار آزمون یوس مختص خود می‌کنند . دانشگاه‌های ترکیه آزمون یوس را هر سال، یک نوبت برگزار می‌کنند .

شرایط شرکت در آزمون یوس

آزمون یوس مختص افرادی است که خارج از کشور ترکیه مقطع دبیرستان خود را گذرانده اند ، متقاضیان ایرانی برای شرکت در دوره یوس باید دارای مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی و یا دانش آموز سال چهارم متوسطه باشند .

از نکات مهم تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه برای متقاضیان ایرانی داشتن مدرک پیش دانشگاهی است.

موسسه متروپل
موسسه متروپل یکی از حرفه‌ای ترین موسسات زبان ترکی در ایران است که به صورت تخصصی دوره‌های آمادگی آزمون یوس و آزمون تومر را برگزار می‌کند . در این دوره‌ها منابع اصلی آزمون، تکنیک پاسخگویی به سوالات  و سوالات مشابه آزمون با افراد کار می‌گردد و آزمون‌های آزمایشی برای آمادگی صد در صد دانشجویان در نظر گرفته شده است.

سایر دوره های تحصیل در ترکیه

آزمون یوس

آزمون تومر

آزمون اس ای تی

آزمون آلس

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در يکشنبه 24 آذر 1398ساعت 17:31 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 62 | |

تحصیل در ترکیه

 

تحصیل در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی ترکیه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. در این نوشتار سعی شده است که اصلی ترین و اساسی ترین نکات تحصیل در ترکیه و اقامت تحصیلی در ترکیه ذکر شود. کشور ترکیه به دلیل قرار گرفتن در اروپا ، عضویت در اتحادیه اروپا و همچنین اقتصاد و صنعت رو به رشد و امکانات زندگی مناسب همواره جزو مقاصد اصلی ایرانیان برای تحصیل و اقامت محسوب می شود. دانشگاه های این کشور نیز دارای اعتبار بین المللی بالا و شهریه های مناسب و پایین هستند. این در حالی است  که بسیاری از دانشجویان بدلیل شهریه بالای برخی کشورها قادر به تحصیل و زندگی در آن کشورها نیستند. با توجه به نکات گفته با ما همراه باشید تا تحصیل در ترکیه را از جوانب مختلف بررسی کنیم تا تصمیم گیری شما برای مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل با دید بازتری انجام شود.

تحصیل در ترکیه به دلیل کیفیت بالای دانشگاه های ترکیه ، هزینه های زندگی پاین تر نسبت به بسیاری از نقاط اروپا ، همجواری با ایران و اشتراکات فرهنگی زیاد جزو بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل و اقامت تحصیلی ایرانیان محسوب می شود.

به‌طور کلی در تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه و دانشگاه‌های ترکیه دارای امکانات وسیع و مناسبی از جهت فضای آموزشی، امکانات کتابخانه‌ای، اینترنتی و تجهیزات آزمایشگاهی، لوازم و زمین‌‌های ورزشی متعدد، امکانات تفریحی و خدمات درمانی و غیره هستند. اکثر دانشگاه‌ها دارای امکانات خوابگاهی با هزینه بسیار اندک هستند و با وجود اینکه دانشگاه‌ها از پیش تعهدی جهت خوابگاه ارائه نمی‌کنند ولی در سال‌های گذشته معمولاً امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان ایرانی فراهم بوده است.

تحصیل در ترکیه در دانشگاه های غیر دولتی:

تحصیل در ترکیه در دانشگاه های غیر دولتی هزینه ای در حدود ۸۵۰۰ دلار برای لیسانس تا ۱۹۸۰۰ دلار برای دوره دکترا را شامل می شود.

شرحی بر هزینه زندگی در کشور ترکیه 

هزینه زندگی در کشور ترکیه  به طور میانگین ۱٫۸۵% بیشتر از ایران است.(بجز هزینه اجاره مسکن). هزینه اجاره مسکن در ترکیه به طور میانگین ۵۷٫۱۹% کمتر از ایران است.

سایر دوره های تحصیل در ترکیه

آزمون یوس

آزمون تومر

آزمون اس ای تی

آزمون آلس

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در يکشنبه 24 آذر 1398ساعت 17:32 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 70 | |


صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد