تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
اینترفایل|فروشگاه فایل
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
مرکز الکترونیک طهران
فروشگاه محصولات بهداشتی
Barabas Ropa de hombre
دامنه های آزاد شده
خرید سیسیکم
خرید و فروش دامنه
ساندویچ پانل
خرید روغن خراطین
خرید iptv
ای توپی پوزیشنر
خرید سیسیکم
روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
آزمون اس آي تي براي چه كاريه؟

مترو پل

بورسیه تحصیل در ترکیه

آزمون اس آي تي براي چه كاريه؟

دو نوع آزمون SAT وجود دارد،  نوع اول General SAT و نوع دوم Subject SAT می باشد. آزمون General SAT  برای متقاضیانی است که قصد پذیرش از مراکز آموزشی را دارند اما آزمون Subject SAT مناسب متقاضیانی است که می خواهند از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرند. آزمون SAT سالانه 7 مرتبه در کشور ایالات متحده ی آمریکا  و سالانه 6 مرتبه در دیگر کشور ها برگزار می شود و مدت اعتبار نتیجه این آزمون دو سال می ­باشد.

آزمون اس آی تی در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان شرکت در این آزمون باید به کشور هایی نظیر امارات، ترکیه، آذربایجان و … سفر کنند تا بتوانند در آزمون شرکت کنند. قسمت اول و دوم آزمون SAT هر کدام دارای 200 تا 800 نمره می باشند و  نمره پایانی که به داوطلب داده خواهد شد بین 400 تا 1600 می باشد.

 

بخش های مختلف آزمون اس آی تی:

 

بخش ریاضیات (Math): نمره این بخش 200 تا 800 می باشد. در بخش ریاضیات مباحث مربوط به هندسه، آمار و احتمال و مثلثات می باشد. ضمن اینکه بخش اعظم سوالات به صورت چند گزینه ای و برخی پاسخ محور می باشند. بنابراین دانش آموزان می بایست با انجام محاسبات مربوطه، پاسخ مربوطه را خود بدست بیاورند. به خاطر داشته باشید که نمره منفی یرای پاسخ های نا درست منظور نمی شود. بخش ریاضیات شامل دو بخش است که در بخش اول: تعداد سوالات این بخش 20 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 25 دقیقه می باشد و استفاده از ماشین حساب در این بخش مجاز نمی باشد. در بخش دوم: تعداد سوالات این بخش 38 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 55 دقیقه می باشد و استفاده از ماشین حساب در این بخش مجاز می باشد.

بخش نوشتاری: (Essay Optional):  مدت زمان برگزاری این بخش 70 دقیقه خواهد بود و نمره آن از 200 الی 800 می باشد. این بخش در انتهای آزمون پس از بخش درک مطلب و بخش نگارش و آزمون زبانی مورد آزمون قرار می گیرد. این بخش اختیاری می باشد. این بخش 3 مهارت خواندن، تحلیل و نگارش را شامل می شود. مدت پاسخگویی به سوالات این بخش 50 دقیقه می باشد. نمره این بخش به صورت مستقل گزارش می شود.

 

تحصیل در ترکیه

آزمون یوس

آزمون تومر

آموزش زبان ترکی استامبولی


 

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 11 مرداد 1400ساعت 20:05 توسط مترو پل | تعداد بازديد : 156 | |